W dniu 1 października 2018 roku w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się uroczystość wręczenia nominacji olimpijskich, tradycyjne złożenie podpisów na fladze olimpijskiej oraz zaprzysiężenie reprezentantów Polski, którzy uzyskali kwalifikacje na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskiego, które w dniach 6-18 października 2018 roku odbędą się w Buenos Aires.

Wśród nominowanych w lekkiej atletyce znalazł się bolesławianin, dyskobol – Gracjan Kozak. Trenerem zawodnika MKS Bolesłavia Bolesławiec jest Tomasz Markowski.

Ważniejsze osiągnięcia tego zawodnika Bolesłavii:
– wystartował w finale Mistrzostw Europy – w konkursie rzutu dyskiem. I wywalczył brązowy medal!
– jako młodzik został wicemistrzem Polski, bijąc rekord Dolnego Śląska (dysk 1 kg – 61,67 m)
– podczas czerwcowych Mistrzostw Polski LZS został mistrzem kraju w rzucie dyskiem i wicemistrzem w pchnięciu kulą. Jest również mistrzem Dolnego Śląska w tych konkurencjach).

„Reprezentacja liczy ogółem 103 członków, w tym jest 70 zawodników reprezentujących 17 dyscyplin. Jest to dotychczas najliczniejsza reprezentacja w historii polskiego uczestnictwa w MIO

2 października w godzinach popołudniowych reprezentacja odleci w dwóch grupach połączeniami rejsowymi do Buenos Aires. Biało-czerwoni wrócą do kraju 21 października.

Celem MIO jest nie tylko rywalizacja sportowa, oparta o wcześniej zdobyte kwalifikacje wytyczone przez poszczególne Międzynarodowe Federacje Sportowe, ale również promowanie zachowań zgodnych z ideałami olimpijskimi, takimi jak doskonałość, przyjaźń, szacunek wobec rywali sportowych i sędziów oraz umiejętność przegrywania.

Poza startami w zawodach młodzi sportowcy biorą czynny udział w programach kulturalno-edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów – w licznych laboratoriach, warsztatach, spotkaniach ze sportowcami, koncerty, festiwale, sztuka uliczna etc.” za http://www.olimpijski.pl

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz