Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia Bolesławiec został wyróżniony przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, podczas prestiżowej Gali Sportu Młodzieżowego.

Przedstawiciele bolesławieckiego klubu w dniu 19 marca 2018 roku we Wrocławiu odebrali czek o wartości 4500 zł.

Wysokość nagrody uzależniona była od ilości punktów uzyskanych w ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

„Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży to element kluczowy w procesie kształtowania przyszłych mistrzów sportu. Inwestowanie w fundamenty to priorytetowa kwestia w kontekście budowania stabilnej i długofalowej piramidy szkoleniowej. System Sportu Młodzieżowego ukierunkowany jest na identyfikację utalentowanych zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Celem przyjętego zbioru zasad i reguł organizacji szkolenia oraz współzawodnictwa sportowego uzdolnionej młodzieży jest zapewnienie młodym sportowcom optymalnych warunków do szkolenia, podnoszenia poziomu oraz przygotowania ich do reprezentowania kraju w zawodach międzynarodowych we wszystkich kategoriach wiekowych” – tłumaczy Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka (MSiT)

W ramach Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży z terenu Bolesławca zostały sklasyfikowane jedynie trzy kluby sportowe, które łącznie uzyskały w 2017 roku 207,75 punktów.

1. MKS Bolesłavia Bolesławiec 136,25
2. KS Husar Bolesławiec 40,00
3. BKB Bolesławiec 31,50

MKS Bolesłavia zajął 4 miejsce wśród 28 sklasyfikowanych klubów lekkoatletycznych i 22 miejsce na 316 sklasyfikowanych klubów sportowych na terenie województwa.

316.

Wśród 3687 klubów uczestniczących we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży we wszystkich sportach w Polsce MKS Bolesłavia uplasował się na wysokiej 224 pozycji.

Do najważniejszych osiągnięć MKS Bolesłavia w sezonie 2017 należało uplasowanie się na 5 miejscu zawodnika klubu w mistrzostwach Europy juniorów w skoku wzwyż, zdobycie 7 medali mistrzostw Polski (w tym 6 medali LZS), 52 medali mistrzostw Dolnego Śląska, 7 medali Mistrzostw Makroregionu Młodzików oraz uzyskanie przez 43 zawodników klubu klas sportowych.