Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki Bolesłavii w odbywających się w ubiegłą sobotę i niedzielę (3-4 czerwca 2017) w Pile Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce. Spośród 92 rywalizujących ze sobą klubów młodzież z Bolesławca zajęła 14 miejsce i zdobyła sześć medali.

Dawid Kopała zdobył srebrny medal w rzucie młotem (50.56m) i brązowy medal w rzucie oszczepem (39,93m).
Marcelina Drozdek poprawiła swój rekord życiowy i zdobyła srebrny medal na 5000 metrów w chodzie sportowym z wynikiem 27:06,27s.
Porywająca walkę w trójskoku stoczył Paweł Jóźwiak zajmując drugie miejsce wynikiem 13,49m oraz również drugie miejsce w skoku w dal (6.87 m).
Tobiasz Burzyński w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zajął drugie miejsce z wynikiem 10:00,15s.

O krok od medalu był Michał Sobkowicz, który w biegu na 400m ppł zajął czwarte miejsce z wynikiem 59,04s, a w biegu na 110m ppł był szósty (16,59s).

Piąte miejsce w rzucie dyskiem zajął Gracjan Kozak, który poprawił rekord życiowy na 48,75m. W rzucie dyskiem szósta była Dobrosława Pietrkiewicz, która uzyskała wynik 31,12m. Eryka Janiec w skoku w dal zajęła siódme miejsce (4,91m), a w trójskoku miejsce ósme (10,22m). Marcel Michnowski w chodzie na 10 km uzyskał czas 57:06,29s zajmując miejsce siódme.

Przed zawodnikami Bolesłavii w tą sobotę Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików, które odbędą się w Oleśnicy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.