W najbliższą środę 25 maja 2016 r. godz. 15:30 w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego! na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego, ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu odbędą się zawody lekkoatletyczne dla klas IV – VI SP – Eliminacje Nestle Cup.

Organizatorami zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Dolnośląskie, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Bolesławiec oraz MKS Bolesłavia.

stopka

Zawody rozpoczną się od biegu pokazowego na 60m przez płotki kobiet oraz mężczyzn z udziałem Ewy Ochockiej, Dominiki Kwaszcz, Mateusza Tofila oraz innych zawodników MKS Bolesłavia.

W sezonie 2015 Ewa Ochocka osiągnęła 1 miejsce w biegu na 60 m ppł na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej,3 miejsce w biegu na 60 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, 4 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej, 1 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów. Dominika Kwaszcz w 2015 roku została mistrzynią Polski w skoku w dal oraz mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 60 m ppł. W sezonie 2016 osiągnęła minimum na Mistrzostwa Europy w skoku w dal. Mateusz Tofil w sezonie 2015 został mistrzem Polski młodzików w skoku wzwyż oraz wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 110 m przez płotki młodzików.

W programie zawodów dla klas IV – VI szkół podstawowych odbędą się konkurencje 60 m, rzut piłką palantową, 300 m, 600 m, w dal ze strefy, wzwyż, pchnięcie kulą.

Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu. Projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki został stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów głównie w celu popularyzacji i upowszechniania lekkiej atletyki, a opracowany przez nich program szkolenia dostosowany został dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka na każdym etapie jego rozwoju i umożliwia właściwą organizację zajęć.

Cele programu

  • upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, promowanie lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu zapewniającego wszechstronny rozwój młodego człowieka.
  • stworzenie kompleksowej oferty lekkiej atletyki w formie piramidy działań skierowanych do poszczególnych grup wiekowych (najszersze dotarcie z ofertą atrakcyjnych zajęć do najmłodszych, kierowanie naborem i szkoleniem na kolejnych etapach, identyfikacja talentów).
  • przeciwdziałanie agresji i patologii poprzez bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, ofertę zawodów lekkoatletycznych i imprez promocyjnych.
  • optymalne wykorzystanie potencjału szkoleniowo-organizacyjnego

Program Lekkoatletyka dla każdego! realizowany jest na terenie Gminy Bolesławiec od września 2014 roku.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz