W miniony weekend w Wiechlicach koło Szprotawy odbyły się zawody w konkurencjach rzutowych. Bardzo dobre wyniki osiągnęli bolesławieccy miotacze. W konkursie pchnięcia kulą 5 kg juniorów młodszych triumfował Kacper Olszewski ustanawiając rekord życiowy na otwartym stadionie wynikiem 18,52 m. Wynik ten jest lepszy od wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (18.30) na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich młodzieży, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Baku w Azerbejdżanie.

Do 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (Nankin, 16-26/08/2014) zakwalifikowani zostaną uczestnicy zawodów w Baku, którzy w swoich konkurencjach zajmą miejsca mieszczące się w limicie przyznanym dla poszczególnych kontynentów (tylko jeden zawodnik w konkurencji z każdego kraju).

Rekord klubu z 1979 roku w rzucie młotem poprawił Dawid Kopała ubiegłoroczny wicemistrz Polski. W kategorii juniora rzucając młotem o wadze 6 kg osiągnął wynik 60 metrów i 80 centymetrów. Wynik Dawida daje mu pierwszą klasę sportową.

Kolejną zwyciężczynią tym razem w rzucie oszczepem (500g) była Monika Sandak, która rzuciła oszczepem 42,00m, drugie miejsce przypadło koleżance klubowej Eryce Baran która wynikiem 37,41 m ustanowiła rekord życiowy. Wyniki obu zawodniczek powinny zapewnić im udział w Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się we Wrocławiu.

Kolejnym zwycięzcą został Dominik Stec. Triumfował on w kategorii młodzika w rzucie oszczepem (600g) 52,73 m i rzucie młotem (5 kg) 43,13 m. Oba wyniki są rekordami życiowymi Dominika.

W konkursie pchnięcia kulą młodziczek (3 kg) wygrała z wynikiem 10,03 m Laura Śledzińska. W rzucie młotem juniorów młodszych (5 kg) drugie miejsce zajął Wojciech Kutryba 42,40 m, trzecie miejsce Damian Gradzik 39,00 m. Trenerem zawodników jest Tomasz Markowski.

Tomasz Markowski.

 

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz