W rozegranych Mistrzostwach Polski Juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych zawodnicy klubów dolnośląskich wywalczyli 3 medale (2 złote i 1 srebrny). Zawody przeprowadzone zostały na polach golfowych Amber Baltic w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Po raz pierwszy na jednej imprezie odbyła się rywalizacja w kategorii juniorów i juniorów młodszych.

Złoty medal w kategorii juniorów na dystansie 6km zdobył zawodnik MKS Bolesłavia Bolesławiec – Bartosz Wróbel. Ubiegłoroczny uczestnik mistrzostw Europy w biegach przełajowych jest wychowankiem trenera Małgorzaty Markowskiej, a obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu i podopiecznym trenera Marka Adamka.

Na 13 pozycji w biegu na dystansie 5 km juniorów młodszych został sklasyfikowany lekkoatleta Wojciech Karaban, na 57 miejscu Mateusz Kopeć na 3 km juniorów.

W punktacji klubowej juniorów MKS Bolesłavia uplasował się na 5 lokacie na 61 sklasyfikowanych klubów.