Gala Sportu Młodzieżowego – Bolesłavia nagrodzona przez Marszałka

MKS Bolesłavia, UKS ILYO Bolesławiec oraz Tukan Iwiny to jedyne kluby z powiatu bolesławieckiego docenione przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Powyższe kluby zostały wyróżnione w konkursie pn. „Organizacja szkolenia sportowego w wybranych klubach sportowych z Dolnego Śląska wytypowanych na podstawie osiągniętych w roku 2011 wyników sportowych”.

{vimeo width=”600″}38987667{/vimeo}

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Sportu Młodzieżowego w piątek 16 marca 2012 r. na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zaprezentowane zostały osiągnięcia klubów oraz podsumowano zdobyte punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży powstało przy współpracy z Polską Federacją Sportu Młodzieżowego oraz poszczególnymi związkami sportowymi. System ten obejmuje rywalizację w kilkudziesięciu dyscyplinach i pozwala porównać wyniki sportowe pomiędzy poszczególnymi sportami. Zdobyte przez zawodników punkty w najważniejszych imprezach w kraju przekładają się na miejsca zajęte przez kluby, województwa, powiaty oraz gminy w kraju. Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystyki „wyższe miejsce w tabeli rankingowej to nie tylko dowód na to, że klub dysponuje wyjątkowo uzdolnionymi zawodnikami. To również świadectwo upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży”.

W powiecie bolesławieckich jedynie trzy kluby zostały sklasyfikowane przez Ministerstwo. Od wielu lat najlepszych klubem sportowym w powiecie jest MKS Bolesłavia. Sekcja lekkiej atletyki jako jedyna systematycznie otrzymuje finansową nagrodę z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze te zarząd klubu przeznacza na organizację szkolenia dzieci i młodzieży, dofinansowanie obozów lub zakup sprzętu sportowego. Drugim pod względem ilości uzyskanych punktów we współzawodnictwie był Tukan Iwiny ? biegi na orientację z 68 punktami, trzeci zaś UKS ILYO ? taekwondo olimpijskie, który zdobył 58 punktów.

W 2011r. procentowy udział MKS Bolesłavia w punktach zdobytych przez powiat bolesławiecki wyniósł aż 48,68% co dało mu 12 miejsce w województwie dolnośląskim. W latach 2001 – 2011r. MKS Bolesłavia uzyskał 58,75% punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego spośród wszystkich klubów sportowych w powiecie.

Nagroda Marszałka jest zarówno wyróżnieniem dla klubów, uhonorowaniem ich osiągnięć sportowych, ale przede wszystkim świadczy o tym, że szkolenie sportowe odbywa się na wysokim ogólnopolskim poziomie.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz