Pierwsza Liga Seniorów.

W Częstochowie i Łodzi rozegrano zawody finałowe I ligi lekkoatletycznej. Po weryfikacji czternaście drużyn zostało sklasyfikowanych w tabeli I ligi…

Wystarczy kilku zapaleńców, czterdziestu zawodników, codzienne dwie godziny treningów, kilkadziesiąt wyjazdów w Polskę. Napisanie kilku projektów, ich zrealizowanie i rozliczenie. Współpraca z MOS-em, MOSiR-em, Urzędem Miasta, Urzędem Powiatu, Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Szkolnym Związkiem Sportowym, Ludowym Zrzeszeniem Sportowym i tylko tyle, a wynik przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

Mamy w Bolesławcu pierwszoligowy klub, który rywalizuje z najlepszymi ośrodkami całej Polski. A oto artykuły ze stron ogólnopolskich:
W Częstochowie i Łodzi rozegrano zawody finałowe I ligi lekkoatletycznej. Po weryfikacji czternaście drużyn zostało sklasyfikowanych w tabeli I ligi.

1. AZS KU Politechniki Opolskiej
2. AZS Łódź
3. RKS Łódź
4. MKS Start Lublin
5. KS Podlasie Białystok II
6. KKL Kielce
7. GKS Olimpia Grudziądz
8 MKL Toruń
9. CKS Budowlani Częstochowa
10. TL Pogoń Ruda Śląska
11. TS AKS Chorzów
12. MKS Bolesłavia Bolesławiec
UKS 19 Bojary Białystok
MKS Ekonomik Nysa
ZLKL Zielona Góra
LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża
MKL Szczecin
MKS Polonia Warszawa
AZS-AWF Warszawa II
LKS Ziemi Puckiej Puck
SL GKS Olsza Olszyna

Aby uczestniczyć w sporcie „seniorowskim” nie trzeba zakupów zawodników z sąsiednich klubów. Przykładem może być klub MKS Bolesłavia, którego zawodnicy to osoby z Bolesławca i okolicznych miejscowości

Powiatu Bolesławieckiego. Bardzo udane występy klubu podczas sezonu w zawodach halowych, w biegach przełajowych oraz letnich imprezach rangi Mistrzostw Polski w dużym stopniu stawiają go wśród wiodących klubów na Dolnym Śląsku oraz liczących się w Polsce.
Sam start w finale Ligi Seniorów w Częstochowie może być znaczącym sukcesem. Jednakże zajęcie dwunastego miejsca w Polsce wskazuje na wysoki poziom szkolenia oraz utalentowaną młodzież.
A oto niektóre dotychczasowe osiągnięcia zawodników klubu biorących udział w Lidze, osób tak dobrze znanych z artykułów w prasie i Internecie:

Grzegorz Szuszkiewicz – finalista Mistrzostw Polski w rzucie młotem i wicemistrz Światowego finału w Pucharze J. Humberta, Agnieszka Dalmata – Mistrzyni Polski w rzucie dyskiem, uczestniczka Kadry Narodowej Juniorów, Beata Dąbal – wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą i finalistka Światowego finału w Pucharze J. Humberta, Bartek Wróbel – wicemistrz Polski w biegu na 2000m z przeszkodami, Marcin Zgodziński – brązowy medalista Mistrzostw Polski w 10-boju, , Patryk Pieczarka, Mateusz Pawluk – brązowi medaliści Mistrzostw Polski w sztafecie 4×400 metrów, Dominika Kamińska – siódma zawodniczka Mistrzostw Polski w biegu na 2000m z przeszkodami, Maciej Chojnacki – ósmy zawodnik Mistrzostw Polski w biegu na 110 metrów przez płotki, Agnieszka Bosek – finalistka Mistrzostw Polski w rzucie młotem, Karol Wojdyła – siódmy zawodnik Mistrzostw Polski w sztafecie 4×400 metrów, Katarzyna Jankowska – finalistka Mistrzostw Polski w 7-boju, Wiktor Niezgodziński – finalista Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem, Kaja Caban – uczestniczka Mistrzostw Polski w skoku wzwyż, Marek Pławiak – uczestnik Mistrzostw Polski w 8-boju, Krzysztof Kozdra, Beata Cieśla – uczestnicy Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, Artur Polański – uczestnik Mistrzostw Polski Lzs w sztafecie 4×400 metrów,
Młodzież może rozwijać swoje uzdolnienia w klubie dzięki Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportu, który zatrudnia trenerów, dzięki Urzędowi Miasta, który finansuje wyjazdy na zawody i zgrupowania. Na rozgrywki pierwszoligowe dla klubu MKS Bolesłavia zostało przeznaczone w Urzędzie Miasta 8% kwoty przeznaczonej na sport seniorowski w Bolesławcu. Miejmy nadzieję, że wkład procentowy w przyszłym roku znacznie się zwiększy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz