W dniach 27-28.08.2010 w Kielcach odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS w lekkiej atletyce. W zawodach wzięła udział 11-osobowa reprezentacja MKS Bolesłavia Bolesławiec.

2010-08-28 Ogólnopolskie Igrzyska LZS – Kielce

W pierwszym dniu znakomicie zaprezentowała się grupa rzutów lekkoatletycznych prowadzona przez trenera Tomasza Markowskiego. W rzucie młotem Juniorek młodszych (4kg) wystartowały trzy zawodniczki. Beata Dąbal zwyciężyła z wynikem 38.48, który został jednocześnie jej nowym rekordem życiowym. Srebrny medal zdobyła również podopieczna Bolesłavii Agnieszka Bosek. W finale uzyskała wynik 37.09. Aneta Bujak trzecia z młociarek uplasowała się na wysokim czawartym miejscu (31.63). Rzadko się zdarza, że w jednej konkurencji miejsca wysoko punktowane są zdobyczą zawodniczek z jednego klubu.

W krótkich biagach płotkarskich w kategorii juniorów młodszych 6 miejscew finale zajął Maciej Chojnacki. Uzyskał wynik 15.62s, natomiast w juniorach czwarty był Marcin Zgodziński z nowym rekordem życiowym 15.29s. W biegu na 400m przez płotki Maciej Chojnacki zajął ósme miejsce(60.45s).

Mistrzynią Polski w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS wrzucie dyskiem juniorek młodszych została bardzo dobrze startująca w tym sezonie Agnieszka Dalmata. W finale nie miała sobie równych i z wynikiem 42.22 zdecydowanie wygrała i zdobyła złoto. W drugiej konkurencji, pchnięciu kulą juniorek młodszych Agnieszka zajęła czwarte miejsce. Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobyła Aneta Bujak (35.07m).

Mistrzynią polski Juniorek w skoku w dal została Katarzyna Romaszko. Kasia skoczyła na odległość 5.43m.

W biegach sprinterskich (100m) bardzo dobrze wypadli Paweł Andrzejewski oraz Karol Wojdyła. W kwalifikacjach uzyskali kolejno następujące wyniki 11.78 i 11.82. W finale Karol Wojdyła uzyskał nowy rekord życiowy 11.77 i uplasował się na 6 miejscu, a Paweł na miejscu ósmym. W finale biegu 100 metrów Katarzyna Romaszko zajęła piąte miejsce z wynikiem 13.13. Na 400m Juniorów Mateusz Pawluk uzyskał wynik 50.30 zajmując piąte miejsce.

Skok wzwyż również był silną stroną Bolesławieckich lekkoatletów. Brązowy medal zdobył Karol Wojdyła (1.85), tuż za nim na czwartej pozycji z wynikiem 1.85 uplasował się Patryk Pieczarka. Marcin Zgodziński w skoku w dal juniorów z wynikiem 6.60 zajął 6 miejsce.

W sztafetach długich (4x400m) startowały reprezentacje województwa dolnośląskiego, w których Katarzyna Romaszko wraz z koleżankami z innych klubów zajęła czwarte miejsce, natomiast złoto w kategorii mężczyzn wywalczył Mateusz Pawluk.

W klasyfikacji klubowej po pierwszym dniu MKS Bolesłavia znajdowała się na pierwszej pozycji wśród 89 sklasyfikowanych w Polsce klubów. Ostatecznie jednak drużynowo lekkoatleci zajęli 3 miejsce w Polsce. Jest to kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej bolesławieckiego klubu. Województwo dolnośląskie zajęło również drugie miejsce z wynikiem 325pkt. z czego Bolesławianie zdobyli 94pkt.

Już 4 września zawodnicy MKS „Bolesłavia” wystartują w Lidze seniorów. Klub po startach w maju i w czerwcu awansował do rozgrywek pierwszej Ligi i jest to obecnie najwyższa liga w Gminie Bolesławiec. Życzymy udanych startów.