Bolesłavianie na MPJ

W dniach 26-28 czerwca w Białymstoku rozgrywane były najważniejsze zawody dla kategorii Junior – Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Na stadionie rywalizowała krajowa czołówka zawodników uprawiająca królową sportu. Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia reprezentowała 7 zawodników.
Katarzyna Romaszko w kwalifikacjach skoczyła na odległość 5.51m awansowała do ścisłego finału. Po bardzo wyrównanych skokach uplasowała się na 8 pozycji z wynikiem 5.60. Jest to najlepszy wynik uzyskany przez lekkoatletkę w tym sezonie.

W skoku wzwyż w barwach Bolesłavii wystąpiło dwóch zawodników. W kwalifikacjach lepiej wystartował Karol Wojdyła (195cm). i uzyskał awans do finału tej konkurencji. Patryk Pieczarka zdobył również zadowalający wynik 195cm – nowy rekord życiowy. Ilość strąceń na niższych wysokościach nie pozwoliła mu się znaleźć w ścisłym finale.

Na dystansie 400m wystartował Mateusz Pawluk, uzyskał wynik 50.85. W skoku w dal Marcin Zgodziński z rekordem życiowym 6.77 nie awansował do finału.

Alicja Kaczmarska startująca w biegu finałowym na 5000m nie ukończyła biegu.

W biegach sztafetowych 4x100m z powodu błędów przy ostatniej zmianie Bolesłavianie nie ukończyli biegu. Sztafeta biegła w składzie Andrzejewski Paweł, Pawluk Mateusz, Pieczarka Patryk, Wojdyła Karol.

Znacznie lepszy start zanotowała sztafeta 4x400m (Andrzejewski Paweł, Pawluk Mateusz, Pieczarka Patryk, Zgodziński Marcin). Wygrywając trzecią serię z wynikiem 3:24.44 zdobyła wysokie 9 miejsce.