MP w wielobojach – brawo Jacek, Karolina i Marcin

W zakończonych w ubiegły weekend Mistrzostwach Polski w wielobojach bardzo dobrze spisali się wychowankowie MKS Bolesłavia Bolesławiec. Zawody rozegrane zostały na stadionie lekkoatletycznym w Opolu. W silnej ekipie Dolnego Śląska znalazło się troje bolesławian.

Najlepiej spośród nich wypadł dziesięcioboista Jacek Nabożny, który zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów mimo, iż jest dopiero młodzieżowcem. Podczas Mistrzostw Polski zdobył 7696pkt. wyprzedzając swojego klubowego kolegę Dawida Pyrę o 25pkt. Jacek obecnie jest zawodnikiem AZS AWF Wrocław, a jego trenerem od kilku lat jest Dariusz Łoś.

Jego talent do uprawiania Królowej Sportu wykrył w Bolesławcu Waldemar Krysztofiak, podobnie jak u Karoliny Kędzi, która w Opolu wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzowski z kobiecym 7-boju. Przegrała jedynie z zawodniczką WLKS Wrocław Izabelą Mikołajczyk. Karolina, podobnie jak Jacek Nabożny jest zawodniczką trenującą we wrocławskim AZS AWF. Jej trenerem jest Z. Kokot.

Najmłodszym z wieloboistów pochodzącym z Bolesławca i reprezentującym MKS Bolesłavia podczas Mistrzostw Polski był Marcin Zgodziński. 10-boista podczas najważniejszych zawodów w sezonie uplasował się na bardzo wysokim piątym miejscu uzyskując 6246pkt.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów i zdobytych medali.

 2010-06-06 Mistrzostwa Polski w wielobojach – Opole

 2010-06-06 Mistrzostwa Polski w wielobojach – Opole (zdjęcia)

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz