Awans zawodniczek MKS Bolesłavia na Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Trzy lekkoatletki z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia awansowały do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach na przełaj.
Eliminacje do najważniejszej imprezy juniorek młodszych (16-17) lat w biegach na przełaj odbyły się 21 marca br. w Szprotawie ? Osiedle Wiechlice ? pas startowy dawnego lotniska Armii Radzieckiej.
Na zawodach w Szprotawie Bolesłavię reprezentowali w kategorii juniora młodszego Katarzyna Jankowska, Aleksandra Wołoszyn, Paulina Olszowy i Wojciech Kowalski. Ten ostatni niestety nie ukończył biegu w wyniku tego, że zawodnik z innego klubu zdjął mu podczas biegu buta i zranił stopę kolcami.
W przełajach Kasia startowała na dystansie 2000m,Aleksandra i Paulina pokonywały trasę 3000m. Ich przeciwniczkami były zawodniczki z województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego. Dobry występ zawodniczek ?Bolesłavii? dał im przepustkę na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się 4 kwietnia w Zamościu.

Przed biegami eliminacyjnymi do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbywały się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach na przełaj. Są to zawody w których przyznaje się za miejsca punkty według systemu Sportu Młodzieżowego. Grupa młodych średniodystansowców trenująca w barwach ?Bolesłavii? wróciła do domu z 6 punktami. Na taki dorobek punktowy złożyły się starty – Beaty Cieśli, Magdaleny Jakóbczyk, Anny Twardowskiej i Michała Stańczyszyna.
Młodzikom gratulujemy zdobycia dobrych, punktowanych miejsc, a juniorom młodszym życzymy tak zwanego ?połamania nóg? 4 kwietnia w Zamościu na Mistrzostwach Polski.

What's your reaction?
Pokaż KomentarzeZamknij komentarze

Napisz komentarz