Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych – Spała 2008

W dniach 25-27 styczeń 2008 w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w Lekkiej Atletyce. Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia wystąpił w dziewięcioosobowym składzie.

Bardzo dobry wynik uzyskał Wojciech Kowalski, podopieczny trener Małgorzaty Markowskiej. W biegu kwalifikacyjnym pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski młodzików.
Czwarte miejsce w finale Jacka Nabożnego dało dobre prognozy na start i znakomity wynik na Halowych Mistrzostwach Polski w wielobojach, które odbędą się za dwa tygodnie w Spale.
W pierwszym roku Juniora na dystansie 400m wystartował Adrian Skrzypacz. W biegu na dwa okrążenia uzyskał wynik 53,31 i z pewnością zdobył duże doświadczenie w tak trudnej konkurencji.
Wieloboistka Karolina Kędzia zaprezentowała się w biegu na dystansie 60m ppł, którym uzyskała bardzo dobry rezultat i szanse na dobry wynik na Halowych MP w wieloboju.
Trzystumetrowcy pobili rekordy życiowe i zajęli wysokie lokaty w swoich rocznikach.
Niewiele zabrakło do zakwalifikowania się do ścisłego finału Katarzynie Romaszko. Mimo kontuzji pleców w skoku w dal uzyskała wynik – 5,15cm.
Podopieczny trenera Ryszarda Posackiego, znakomity płotkarz ? Patryk Dudyński uzyskał w eliminacjach wynik 8,10 na 60m ppł i jako drugi bolesławianin zakwalifikował się do finału Mistrzostwa Polski.