Sezon 2020

Rok 2020 z powodu epidemii COWID -19 należał do najtrudniejszych w dziejach naszego klubu choć jego początek nie wskazywał, że tak będzie.

Srebrny medal Michała Zazuli w siedmioboju zdobyty w Halowych Mistrzostwach Polski i wysokie miejsca Mikołaja Gapińskiego, Izabeli Kalenik i Martyny Goss pokazały, że praca wykonana w okresie przygotowawczym procentuje dobrymi wynikami. Świadczyło o tym też zdobycie 22 medali przez bolesławian w Przełajowych oraz Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska. Niestety przyszedł marzec, a wraz z nim wprowadzenie obostrzeń i odwołanie zawodów. Skomplikowało to cały proces treningowy. Pomimo wielu przeciwności nasi zawodnicy – każdy na miarę swoich możliwości zgodnie z wytycznymi i zarządzeniami władz, z zachowaniem zasad sanitarnych – przygotowywali się do sezonu startowego, który przeniesiony został na okres jesienny.

Sezon startowy rozpoczął się w sierpniu Mistrzostwami Dolnego Śląska Młodzików w Karpaczu, z których wróciliśmy z 15 medalami. Juniorzy z kolei zrewanżowali się młodszym kolegom i koleżankom zdobyciem 21 medali.

Kolejnym sprawdzianem był udział naszych reprezentantów w Mistrzostwach Polski Juniorów. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Gracjan Kozak, zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Krok od medalu była Izabela Kalenik – 4 miejsce w skoku wzwyż i Martyna Goss – 5 miejsce w biegu na 400 m ppł.

Siedem medali zdobyli młodzicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Kolejny sukces odniósł Michał Zazula, zostając Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal.

Niejako ukoronowaniem sukcesów naszych zawodników był start Gracjana Kozaka w reprezentacji Polski w międzynarodowym meczu Polska-Czechy. Gracjan pokazał klasę wygrywając rzut dyskiem oraz zajmując drugie miejsce w pchnięciu kulą.

We wrześniu pięcioro naszych młodzików reprezentowało klub w Słupsku w Mistrzostwach Polski. Najwyżej uplasowała się Katarzyna Pierzchalska w skoku wzwyż – 6 miejsce i Gabriel Sadowski, który zajął 8 miejsce w biegu na 1000 m pprz.

W październiku odbyły Mistrzostwa Polski w Wielobojach, w których 8 miejsce zajął Jan Wasilewicz. Najmłodsi mieli okazję rywalizować z rówieśnikami w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Złotoryji w kat.U 12 i U 14 skąd przywieźli 12 medali.

Ostatnim akordem tego sezonu były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych, w których ponownie z jak najlepszej strony pokazał się Gabriel Sadowski, który zajął 1 miejsce oraz Karolina Zawada, która ukończyła rywalizację na 3 miejscu.

Sezon pokazał, że pomimo wielu trudności nasi zawodnicy potrafili przygotować formę startową na najważniejsze zawody. Najbardziej cieszy fakt, że powoli do starszych zawodników dołączają ich młodsi koledzy i koleżanki, którzy będą stanowić o sile bolesławieckiej lekkoatletyki.