Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

10 września br. w Zgorzelcu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (14-15 lat), w których rywalizowali zawodnicy z województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Liczne grono sportowców z Bolesłavii uzyskało wiele wartościowych wyników, które ostatecznie pozwoliły naszemu klubowi zdobyć najwięcej punktów, zdobyć 12 medali i uplasować się na pierwszym miejscu rankingu klubów województw Dolnośląskiego i Lubuskiego.

A oto wyniki naszych podopiecznych:

  • 1 miejsce w rzucie oszczepem – Piotr Tutak z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 48,85m
  • 1 miejsce w rzucie młotem – Michał Bonk z nowym rekordem życiowym: 42,31m
  • 1 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody – Marcelina Zawada, 3:26,63s
  • 2 miejsce w pchnięciu kulą – Mateusz Kupczak, 12,44m
  • 2 miejsce w rzucie młotem – Mateusz Kupczak, 39,98m
  • 2 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody – Olimpia Pietraszewska, 3:27,06s
  • 3 miejsce w pchnięciu kulą – Kinga Miżdal z nowym rekordem życiowym: 9,96m
  • 3 miejsce w rzucie oszczepem – Julia Halewicz, 32,93m
  • 3 miejsce w biegu na 300m – Stanisław Strzelecki, 36.96s
  • 3 miejsce w skoku wzwyż Eliza Psiuch, 1,50m
  • 3 miejsce w skoku wzwyż Kinga Miżdal, 1,50m
  • 3 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody – Wiktoria Kilarska z nową życiówką: 3:33,72s
  • 4 miejsce w pchnięciu kulą – Kinga Rajczakowska, 9,88m
  • 4 miejsce w rzucie oszczepem – Jakub Foremny z nową życiówką 37,70m
  • 4 miejsce w biegu na 80m ppł wywalczyła Vanessa Michaluk z czasem 12,17s
  • 4 miejsce w wieloskoku – Vanessa Michaluk z nową życiówką: 10,62m
  • 4 miejsce w biegu na 300m przez plotki – Emilia Burmas, 48,19s
  • 5 miejsce w biegu na 2000m – Marcel Burdynowicz, 7:05,90s
  • 5 miejsce w rzucie dyskiem – Diana Majewska z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 32,11m
  • 5 miejsce w biegu na 1000m przez przeszkody zajął Bartosz Karpiak z nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 3:13,61s
  • 5 miejsce w rzucie młotem – Diana Majewska z nowym rekordem życiowym: 38,08m
  • 6 miejsce w rzucie oszczepem – Kinga Rajczakowska, 27.02m
  • 7 miejsce w biegu na 100m – Lena Burdzy, 13.93s
  • 7 miejsce w rzucie młotem – Julia Halewicz, 34,69m
  • 7 miejsce w rzucie młotem – Michał Psiuch z nowym rekordem życiowym: 27,71m
  • 7 miejsce w wieloskoku – Eliza Psiuch także z życiówką: 9,69m
  • 8 miejsce w skoku w dal – Oliwia Wasilewska, 4,53m
  • 8 miejsce w pchnięciu kulą – Jakub Foremny, 9,78m
  • 9 miejsce w pchnięciu kulą – Michał Psiuch,, 9,58m 10 miejsce w bigu na 300m – Lena Burdzy, 47,20s
  • 9 miejsce w rzucie dyskiem – Michał Bonk, 31,20m
  • 10 miejsce w rzucie młotem – Andrzej Nawara, 24,05m
  • 11 miejsce w rzucie dyskiem – Piotr Tutak z nową życiówką: 30,40m
  • 11 miejsce w rzucie młotem – Igor Michaluk z nową życiówką: 22,40m
  • 12 miejsce w biegu na 300m przez plotki – Aleksandra Grabarz, 54,18s
  • 12 miejsce w pchnięciu kulą – Wojciech Solawa, 9,00m
  • 13 miejsce w pchnięciu kulą – Igor Michaluk z nowym rekordem życiowym: 8,94m
  • 13 miejsce w rzucie oszczepem – Andrzej Nawara także z nowym rekordem życiowym: 29,20m
  • 13 miejsce w biegu na 300m przez plotki – Maja Wójcik, 54,4s
  • 13 miejsce w skoku w dal – Emilia Burmas, 4,06m
  • 14 miejsce w rzucie młotem – Izabela Fraś z rekordem życiowym: 21,55m
  • 15 miejsce w wieloskoku – Maciej Graczyk, 9,60m
  • 16 miejsce w rzucie oszczepem – Maciej Graczyk, 26,30m

Wszystkie wyniki osób, które zajęły miejsca od 1 do 11 składają się na ostateczną sumę 48 punktów dla Boleslavii, co (jak wspominaliśmy na początku) pozwoliło nam wyprzedzić wszystkie kluby zarówno z Dolnego Śląska, jak i z województwa lubuskiego w ostatecznym rankingu punktowym.

Punktacja klubowa po 34 konkurencjach

MiejKlubOsobostartySuma
1MKS Bolesłavia Bolesławiec3448,0
2MKS Osa Zgorzelec2939,0
3 LKS Górnik Wałbrzych 2232,0
4 SSMKS Parasol Wrocław 2027,0
4 MLKS Agros Żary 1427,0
6 MKS Piast Głogów1926,0
7ZLKL Zielona Góra 2124,0
8ALKS AJP Gorzów Wlkp. 1723,0
9WLKS Wrocław 1622,0
10AZS-AWF Gorzów 1219,0
11MKS MOS Wrocław 1118,0
12UKS Olimpijczyk 46 Wrocław 1017,0
12GKS Start Długołęka 1017,0
14ULKS Uczniak Szprotawa 915,0
15WKS Oleśniczanka Oleśnica813,0
15KS AZS AWF Wrocław 913,0
17MLKS Sokół Lubin 712,0
17LKS Polkowice 1012,0
19LKS Lubusz Słubice 811,0
20LLKS Osowa Sień 58,0
20KL Ziemia Kłodzka 68,0
22MLKS Echo Twardogóra77,0
22MKL 12 Jelenia Góra 77,0
24ULKS Muflon Bielawa 56,0
25WKS Śląsk Wrocław 35,0
26MKS Szerszeń Bogatynia 34,0
27KL Lumel Zielona Góra 33,0
27Adam Draczyński Running Team 23,0
29SL GKS Olsza Olszyna 22,0
29MKS Piast Lwówek Śląski 12,0
31MKST Astra Nowa Sól 11,0
31KB Piast Międzyrzecz 11,0

 

Wszystkim młodzikom serdecznie gratulujemy wyników i nowych życiówek!!!

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.