II miejsce MKS Bolesłavia wśród klubów lekkoatletycznych na Dolnym Śląsku

W dniach 3-5 grudnia w Karpaczu odbyła się konferencja metodyczno–szkoleniowa zorganizowana przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki.

Jednym z ważnych punktów spotkania była uroczysta gala, na której dokonano podsumowania sezonu lekkoatletycznego oraz wyróżniono najlepsze kluby z Dolnego Śląska. Jako że zeszłoroczna gala nie odbyła się z powodu pandemii, w tym roku wzięto pod uwagę osiągnięcia z sezonu 2020 oraz 2021.

O tym, które miejsce w województwie zajmują poszczególne kluby decydują punkty, które zawodnicy zdobywają na Mistrzostwach Polski, a w przypadku kategorii U16 – na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Zawodnicy naszego klubu przez ostatnie dwa lata zdobyli 304 punkty – 137 w sezonie 2020 i 167 w roku 2021 (drugi najlepszy wynik w historii MKS Bolesłavia).

Wśród wszystkich klubów lekkoatletycznych Dolnego Śląska zajęliśmy II miejsce, ustępując jedynie KS AZS-AWF Wrocław. Gratulujemy wszystkim punktującym zawodnikom i ich trenerom.

Okazją do podsumowania osiągnięć w tym sezonie i wyróżnienia najlepszych zawodników będzie gala, na którą już teraz zapraszamy, a która odbędzie się na początku stycznia 2022 roku. O dokładnym terminie gali poinformujemy na naszej stronie oraz na naszym profilu na facebooku.

Klasyfikacja klubów dolnośląskich 2020-2021

 KLUBSuma20212020
1KS AZS-AWF, WROCŁAW344,63203,00141,63
2MKS BOLESŁAVIA, BOLESŁAWIEC304,00167,00137,00
3MKS OSA, ZGORZELEC301,00179,00122,00
4MKS MOS, WROCŁAW260,00120,25139,75
5KS SMS, SZKLARSKA PORĘBA254,50144,00110,50
6WKS ŚLĄSK, WROCŁAW243,00110,50132,50
7SSMKS PARASOL, WROCŁAW180,63103,0077,63
8WLKS, WROCŁAW180,26100,5079,76
9LKS GÓRNIK, WAŁBRZYCH149,0067,0082,00
10GKS START, DŁUGOŁĘKA135,0069,2565,75
11MLKS ECHO, TWARDOGÓRA128,0053,0075,00
12MKS PIAST, GŁOGÓW102,0057,0045,00
13LKS, POLKOWICE85,5053,0032,50
14SL GKS OLSZA, OLSZYNA67,3824,0043,38
15UKS OLIMPIJCZYK 46, WROCŁAW60,6347,0013,63
16MLKS SOKÓŁ, LUBIN37,7519,0018,75
17KL ZIEMIA KŁODZKA,35,0020,0015,00
18WKS OLEŚNICZANKA, OLEŚNICA35,0018,0017,00
19MKL 12, JELENIA GÓRA23,0014,009,00
20MKS SZERSZEŃ, BOGATYNIA11,009,002,00
21ULKS MŁODZIK – ZIEMIA OŁAWSKA,8,004,004,00
22MLKS POLONIA, ŚRODA ŚLĄSKA6,000,006,00
23MLKS, RAKOWICE WIELKIE4,003,001,00
24ULKS MUFLON, BIELAWA4,002,002,00
25MKS PIAST, LWÓWEK ŚLĄSKI1,001,000,00
26MKS, SIECHNICE0,000,000,00
27BIEGAJ Z PASJĄ, SZKLARSKA PORĘBA0,000,000,00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.