Eliminacje Nestle Cup w Bolesławcu

W najbliższą środę 25 maja 2016 r. godz. 15:30 w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla każdego! na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego, ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu odbędą się zawody lekkoatletyczne dla klas IV – VI SP – Eliminacje Nestle Cup.

Organizatorami zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Dolnośląskie, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Bolesławiec oraz MKS Bolesłavia.

stopka

Zawody rozpoczną się od biegu pokazowego na 60m przez płotki kobiet oraz mężczyzn z udziałem Ewy Ochockiej, Dominiki Kwaszcz, Mateusza Tofila oraz innych zawodników MKS Bolesłavia.

W sezonie 2015 Ewa Ochocka osiągnęła 1 miejsce w biegu na 60 m ppł na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej,3 miejsce w biegu na 60 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu, 4 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej, 1 miejsce w biegu na 400 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, 1 miejsce w biegu na 100 m ppł na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów. Dominika Kwaszcz w 2015 roku została mistrzynią Polski w skoku w dal oraz mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 60 m ppł. W sezonie 2016 osiągnęła minimum na Mistrzostwa Europy w skoku w dal. Mateusz Tofil w sezonie 2015 został mistrzem Polski młodzików w skoku wzwyż oraz wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 110 m przez płotki młodzików.

W programie zawodów dla klas IV – VI szkół podstawowych odbędą się konkurencje 60 m, rzut piłką palantową, 300 m, 600 m, w dal ze strefy, wzwyż, pchnięcie kulą.

Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu. Projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki został stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów głównie w celu popularyzacji i upowszechniania lekkiej atletyki, a opracowany przez nich program szkolenia dostosowany został dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka na każdym etapie jego rozwoju i umożliwia właściwą organizację zajęć.

Cele programu

  • upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, promowanie lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu zapewniającego wszechstronny rozwój młodego człowieka.
  • stworzenie kompleksowej oferty lekkiej atletyki w formie piramidy działań skierowanych do poszczególnych grup wiekowych (najszersze dotarcie z ofertą atrakcyjnych zajęć do najmłodszych, kierowanie naborem i szkoleniem na kolejnych etapach, identyfikacja talentów).
  • przeciwdziałanie agresji i patologii poprzez bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, ofertę zawodów lekkoatletycznych i imprez promocyjnych.
  • optymalne wykorzystanie potencjału szkoleniowo-organizacyjnego

Program Lekkoatletyka dla każdego! realizowany jest na terenie Gminy Bolesławiec od września 2014 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *