19 medali Bolesłavii na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

Doskonale rozpoczęli letnie starty lekkoatleci MKS Bolesłavia. Na rozegranej w sobotę i niedzielę Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli dziewiętnaście krążków.
2015-05-12 16:36 zawody, lekkoatletyka, mks bolesłavia
Wspaniale przez dwa dni rywalizowali wieloboiści, którzy po morderczej walce wywalczyli dwa medale. Damian Gradzik w kategorii juniorów zdobył srebro (5789 pkt), a jego młodszy kolega Piotr Gadziński – brąz (5314 pkt). Obaj są podopiecznymi trenera Bartosza Grumana. Z pozostałych zawodników tego trenera Marcelina Drozdek zdobyła złoty medal na 800 m w kategorii młodzików (2:34.94), a Kacper Popławski – brązowy na 400 m przez płotki (59.52 s) w kategorii juniorów młodszych.

W wysokiej dyspozycji na początku sezonu jest zawodniczka trenera Ryszarda Posackiego Aleksandra Niezgoda, która wygrała bieg na 100 m (12.78 s) w kategorii młodziczek.

Wspaniale walczyła w najmłodszej kategorii wiekowej Natalia Łomańska, która po raz kolejny poprawiając rekord życiowy na 600 m, wywalczyła złoty medal (1:55.41). Natalia trenuje pod opieką trenera Dariusza Łomańskiego. Z innych podopiecznych tego trenera Piotr Posłuszny w kategorii młodzików wywalczył złoty medal na 100 m (12.16 s) oraz srebrny na 200 m (25.04 s). Wśród juniorów Mateusz Kopeć zdobył srebro w biegu na 2000 m z przeszkodami (6:32.51), a Patryk Modras brąz na 400 m (53.26 s).

Walkę o minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów rozpoczęła Ewa Ochocka, która pewnie wygrała bieg na 400 m przez płotki (61.24 s). Ewa jest zawodniczką Małgorzaty Markowskiej.

Śladem ubiegłorocznego mistrza Polski juniorów młodszych Wojtka Karabana podąża Tobiasz Burzyński, który wywalczył złoty medal w biegu na 2000 m z przeszkodami (6:27.55).

Rodzinne tradycje kontynuuje Martyna Goss. Siostra Maćka Gossa, czyli ubiegłorocznego mistrza Polski w biegu na 400 m przez płotki, wywalczyła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki (16.50 s) w kategorii młodziczek. Na tym samym dystansie jej starsza koleżanka Monika Chmielik wywalczyła złoty medal w kategorii juniorów (16.28 s). Wszyscy są podopiecznymi Małgorzaty Markowskiej.

Tradycyjnie z dużych imprez z medalami wracają zawodnicy Tomasza Markowskiego. Dwa pierwsze miejsca w konkursie pchnięcia kulą młodzików zajęli Dawid Borysewicz (12.93 m) i Gracjan Kozak (10.86 m). Dawid zdobył też srebro w rzucie oszczepem (44.18 m), a jego kolega Eryk Stec brąz (41.64 m). Nie zawiódł Dominik Stec, który pewnie wygrał rzut oszczepem (54.78 m) w kategorii juniorów młodszych.

Poza konkurencjami rozgrywanymi w ramach Olimpiady dwie pierwsze lokaty wywalczyła Beata Dąbal, zwyciężając w pchnięciu kulą (11.88 m) oraz w rzucie dyskiem (36.36 m).