Doskonale zaprezentowali się lekkoatleci i lekkoatletki w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ostatnią sobotę w Bogatyni. Zawodnicy i zawodniczki Bolesłavii zdobyli 26 medali w tym  15 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych.

Przenikliwe zimno oraz nieustannie padający deszcz nie sprzyjały w osiąganiu dobrych rezultatów. Dlatego na szczególne uznanie zasługuje zawodniczka trenera Bartosza Grumana  Amelia Kołodziej, która zdobyła złoty medal w  skoku wzwyż poprawiając jednocześnie rekord życiowy (160cm). Lekkoatletka ta zdobyła również srebrny medal w trójskoku (9.14). Bartosz Gruman jest również trenerem Damiana Gradzika,  który zdobył złoty krążek w skoku o tyczce (3.20) oraz srebrny w skoku wzwyż (185 cm).

Na wyróżnienie zasługuje Maciej Goss. Podopieczny trenerki Małgorzaty Markowskiej zwyciężył w biegu na 400 m ppł z rezultatem o trzy setne sekundy gorszym od swojego rekordu życiowego co w tych warunkach jest dużym osiągnięciem (54.53).

Z innych podopiecznych Małgorzaty Markowskiej nie zawiodła:

• Dominika Kamińska – złoto w biegu na 3 km (10:42,43s),
  • Ewa Ochocka – złoto w biegu na 400 m ppł (61.19s),
  • Robert Polański – srebro w biegu na 400 m ppł (63.79s),
  • Monika Chmielik – srebro na 100 m ppł (15.86)
  • Barbara Busłowicz – brąz w trójskoku(8.77m).

Widowiskowy był bieg na 1500 m, w którym wspaniałym  finiszem popisał się Wojciech Karaban wygrywając  zdecydowanie w czasie swojego nowego rekordu życiowego (4:17,97s).

Najważniejszym punktem mistrzostw miał być bieg na 3 km, w którym tegoroczny Mistrz Polski Juniorów w Biegach przełajowych zawodnik Małgorzaty Markowskiej Bartosz Wróbel miał się zmierzyć z Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w biegach przełajowych Mateuszem Kaczorem. Zawodnik Bolesłavii miał pomóc  swojemu młodszemu koledze w uzyskaniu wyniku uprawniającego go do startu w kwalifikacji do  Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (8.20.00). Bieg odbywał się w ulewnym deszczu i choć obaj zawodnicy starali się jak mogli to niestety minimum nie udało się osiągnąć. Bartek wygrał jednak zdecydowanie i zdobył złoty medal (8:37,07s).

W tych warunkach naprawdę nie dało się pobiec szybciej. Bardzo się obaj staraliśmy i chciałem pomóc Mateuszowi ale warunki atmosferyczne w jakich rozgrywany był bieg nie pozwoliły na uzyskanie satysfakcjonującego nas wyniku. Pomimo zwycięstwa nie jestem zadowolony z biegu – powiedział Bartosz Wróbel.

Lekkoatleta Bolesłavii potwierdził, że oprócz tego, iż jest  bardzo dobrym biegaczem jest również wspaniałym kolegą z którego młodsi adepci biegania mogą tylko brać przykład.

Tradycyjnie nie zawiedli podopieczni trenera Tomasza Markowskiego, choć im warunki atmosferyczne szczególnie nie sprzyjały w poprawianiu rekordów życiowych. Konkurencje w swoich kategoriach wiekowych wygrali:

• Michał Bis – rzut oszczepem (43.80m),
  • Dawid Kopała – rzut dyskiem (34.77m) i rzut młotem (59.81m),
  • Kacper Olszewski – pchnięcie kulą (16.53m) i rzut dyskiem (43.13m),
  • Monika Sandak – rzut oszczepem (41.64m) oraz rzut dyskiem (31.68m),
  • Wojciech Kutryba – rzut młotem (47.67m).

Srebrny medal wywalczyła Karolina Mrozik – rzut młotem (33.60m), a brązowe Eryka Baran – rzut oszczepem (33.42m) oraz Szymon Laudański ? rzut oszczepem (41.38m).

Z podopiecznych trenera Ryszarda Posackiego – Maciej Buciak był trzeci w biegu na 100 m (11.65s) oraz 200m (23.69s), a Katarzyna Sadlak trzecia w trójskoku (9.08m). Zawodniczki i zawodników Bolesłavii czeka teraz ważny start w najbliższy piątek w Słubicach,  gdzie rozegrany zostanie pierwszy rzut Ligii Juniorów.