16 medali MKS Bolesłavia na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

Doskonale spisały się zawodniczki i zawodnicy MKS Bolesłavia w trakcie Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w ostatnią sobotę we Wrocławiu. Lekkoatletki i lekkoatleci Bolesłavii wywalczyli 16 medali w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Tomasza Markowskiego. Monika Sandak  wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem bijąc jednocześnie rekord życiowy (43.93 m), srebrny medal w pchnięciu kulą (11.33) oraz  brązowy medal w rzucie dyskiem (32.75 m).

Cała nasza grupa rzutowa prezentuje się bardzo dobrze od początku sezonu. Jest to wynikiem ciężkiej pracy, ale przede wszystkim systematyczności. Najważniejsze jednak, że w klubie panuje wspaniała atmosfera i możemy liczyć na siebie w każdej sytuacji. Kibicujemy sobie i pomagamy nawzajem. Nieważne czy ktoś jest biegaczem czy uprawia inną konkurencję – podkreśla Monika.

W swojej koronnej konkurencji pchnięciu kulą złoty medal wywalczyła Beata Dąbal również poprawiając rekord życiowy (12.65 m – pierwsza klasa sportowa). Zawodniczka ta zdobyła również srebrny medal w rzucie dyskiem (39.52 m). Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Laura Śledzińska (10.92 m). Trzy medale zdobył Dominik Stec, który był pierwszy w rzucie oszczepem (53.08 m)  oraz w rzucie dyskiem (46.32). Zawodnik ten był również drugi w pchnięciu kulą (12.98). We wszystkich konkurencjach Dominik ustanowił nowe rekordy życiowe. Posiadający kwalifikację do  Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (Baku) – Kacper Olszewski zwyciężył zdecydowanie w rzucie dyskiem (56.10 m) wyprzedzając drugiego zawodnika o prawie 10 metrów oraz w pchnięciu kulą (19.12 m). Ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w rzucie młotem Dawid Kopała  tym razem był drugi w rzucie dyskiem (38.37 m). Na wyróżnienie zasługuje Damian Biernacki, który w rzucie oszczepem zajął trzecią pozycję (36.61). W skład  konkurencji nie rozgrywanych w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży wchodził rzut oszczepem o wadze 800g. Dobrze zaprezentował się w niej Michał Bis, który zajął trzecią pozycję (45.34).

W konkurencjach biegowych nie zawiódł oczekiwań tegoroczny Mistrz Polski Juniorów w biegach przełajowych Bartosz Wróbel. Wychowanek trenerki Małgorzaty Markowskiej, a obecnie podopieczny trenera Marka Adamka pewnie wygrał bieg na 1500 m (3.56.81) co jest jego nowym rekordem życiowym. Z podopiecznych Małgorzaty Markowskiej – Dominika Kamińska zdobyła złoty medal w biegu na 2 km z przeszkodami  wyprzedzając kolejną zawodniczkę aż o 15 sekund (7.23.94), a uczestniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w biegu na 400 m ppł. Ewa Ochocka startując tym razem na 400m zdobyła srebrny medal (56.60).

Bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi zawodnicy Bolesłavii – podopieczni trenera Dariusza Łomańskiego. Wiktor Wilk finiszując na ostatnich metrach wygrał swoja serię biegu na 600 m ustanawiając nowy rekord życiowy (1.44.21). Czas ten zapewnił Wiktorowi srebrny medal w tej konkurencji.

– Jestem mile zaskoczony zdobyciem medalu. Chociaż mam niewielki staż treningowy w porównaniu z moimi starszymi kolegami to jednak widać ,że wysiłek na treningu przynosi efekty. Na pewno ten sukces zdopinguje mnie do dalszej pracy tym bardziej, że wiem co muszę poprawić szczególnie w technice biegu-powiedział Wiktor.

Swoje rekordy życiowe ustanowili również: Piotr Posłuszny w biegu na 100 m (13.29) i 200 m (27.64), Maciej Burdzy w biegu na 600 m (1.51.94) oraz Dorian Budzik (1.59.46).

W doskonałej formie od początku sezonu jest podopieczny trenerów -Bartosza Grumana i Pawła Wiśniewskiego-Mateusz Tofil. Zawodnik po raz kolejny poprawił swój najlepszy rezultat – tym razem w biegu na 100m ppł  (15.01) co dało mu złoty medal.

Mateusz poprawia się ze startu na start w każdej konkurencji i liczymy, że w tym roku w wieloboju sprawi  nam wiele radości-mówi trener Gruman. W tej samej konkurencji brązowy medal zdobył inny zawodnik Bartosza Grumana – Kacper Popławski (16.71)  poprawiając rekord życiowy.

Pozostali zawodnicy Bolesłavii również bardzo dobrze zaprezentowali  się na zawodach. Swoje nowe rekordy życiowe ustanowili  podopieczni Małgorzaty Markowskiej: Maciej Goss – 110 m ppł. (15.22) i 100 m (11.69), Joel Kusiciel – 110 m ppł (18.64) i 100 m (12.57), Karolina Wolska – 800 m (2.30.27) oraz Patryk Modras – 400 m(55.33). Z zawodniczek i zawodników trenera Ryszarda Posackiego swoje najlepsze rezultaty poprawili: Aneta Klementowska – 200 m (27.92), Klaudia Grabarz – 200 m (29.00),Krystian Skrzypacz -skok w dal (5.35) i Maciej Buciak – 100m (11,69) i 200m (23,84).

Z wyników swoich podopiecznych może być zadowolony Bartosz Gruman. Jego zawodnicy :Kacper Tałocha-110 mppł (16.83), Piotr Gadziński-pchnięcie kulą (11.60) również uzyskali swoje najlepsze rezultaty. Na dystansie 2 km z przeszkodami udanie zadebiutował Tobiasz Burzyński (6.50.50).

Na wyróżnienie zasługuje również zawodnik trenera Pawła Wiśniewskiego Przemysław Mienculewicz który w skoku  wzwyż  uzyskał 1.55.