Lekkoatleci Bolesłavii w finałach mistrzostw Polski

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W zawodach, które odbyły się w dniach 3-5 lipca w Krakowie, Bolesławiec reprezentowała grupa lekkoatletów z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Klub zajął drugie miejsce na Dolnym Śląsku i siedemnaste miejsce w Polsce, gromadząc 55 punktów.

O krok od medalu znaleźli się Bartosz Wróbel i Dominika Kamińska ? oboje w biegach z przeszkodami. Bartosz na 3000 m uzyskał wynik 9:28,20 s, Dominika na 2000 m ? 7:05,26 s. Bolesłavianka startowała również w biegu na 3000 metrów, w którym zajęła 10 miejsce z wynikiem 10:22,36 s.

Podwójną finalistką mistrzostw została Beata Dąbal, która w konkursie pchnięcia kulą była siódma (nowy rekord życiowy 12,49 m) i ósma w konkursie rzutu dyskiem (38,91 m). Na dystansie 400 metrów przez płotki biegał Maciej Goss, który w eliminacjach ustanowił rekord życiowy (54,50 s), a w finale zajął siódme miejsce z czasem 55,11 s.

Na miejscu dziesiątym i jedenastym zostały sklasyfikowane nasze męskie sztafety 4×100 m i 4×400 m. Ich czasy to odpowiednio: 44,15 s i 3:28,53 s. Sztafety pobiegły w składzie: Maciej Goss, Artur Polański, Marek Pławiak i Michał Marecki.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Krzysztof Kozdra zajął szesnaste miejsce z czasem 10:41,63 s. Stawkę juniorów uzupełnia start Marka Pławiaka, który na czerwcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Wielobojach w Opolu zajął 12 lokatę, gromadząc 5398 punktów.

Krakowskie mistrzostwa to jeden z najlepszych startów w historii Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Zawodnicy są podopiecznymi Małgorzaty Markowskiej, Tomasza Markowskiego, Bartosza Rafała Grumana i Dariusza Łomańskiego.

Przed młodszymi zawodnikami klubu start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się pod koniec lipca w Łodzi. Reprezentować nas tam będą: