Dwa medale i wysokie miejsca finałowe w Mistrzostwach Polski Młodzików

Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. Kwalifikację na tę ogólnopolską imprezę uzyskało aż 6 lekkoatletów z Bolesławca. Na największe brawa zasługuje występ Kacpra Olszewskiego.

Podopieczny trenera Tomasza Markowskiego zdobył w najważniejszej imprezie dwa krążki. W pierwszym dniu mistrzostw stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując tytuł Mistrza Polski w konkurencji rzutu oszczepem (58.30), natomiast w drugim dniu wywalczył brązowy medal w rzucie dyskiem (57.74).  Bardzo blisko podium, bo na 4 miejscu uplasował się wieloboista Damian Gradzik trener Rafał Gruman i Tomasz Markowski. W sześciu konkurencjach pobił 5 rekordów życiowych i zdobył łącznie 3372 pkt.  (100m – 12.65 PB 529 pkt., w dal 5.95 PB 576 pkt., pchnięcie kulą 11.90 PB 600 pkt., 110m ppł. 17.69 PB 554 pkt. rzut oszczepem 44.20 503 pkt. 1000m 3:05.61 PB 610 pkt.)

5 lokatę zajął podopieczny trenera Ryszarda Posackiego – Paweł Jóźwiak. W skoku w dal uzyskał rezultat 6.13. Na 110m ppł kwalifikację na mistrzostwa uzyskał Jakub Rafur (trener Ryszard Posacki). Płotkarz w kwalifikacjach uzyskał czas 15.88, natomiast w finale biegu czas 16.00, który dał mu 6 lokatę.

Monika Sandak w rzucie oszczepem weszła do wąskiego finału, gdzie z wynikiem 35.05 zajęła 7 miejsce. W drugiej swojej konkurencji (w rzucie dyskiem) podopieczna trenera Tomasz Markowskiego była 11 (34.65). Wojciech Karaban (trener Małgorzata Markowska) zajął 18 lokatę w biegu na dystansie 2000m z czasem 6:13.88.

Występ Kacpra Olszewskiego w konkursie rzutu dyskiem, dekoracja w rzucie oszczepem