Młodzicy Bolesłavii zajęli drugie miejsce na Dolnym Śląsku

20 maja 2012 r. we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików. Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki w prowadzonym zestawieniu ogłosił, że w klasyfikacji medalowej najlepszymi zespołami okazały się reprezentacje MKS Osa Zgorzelec z 180 pkt., MKS Bolesłavia z 138 pkt., LKS Górnik Wałbrzych z 103 pkt. Z Wrocławia młodzi lekkoatleci przywieźli aż 4 tytuły mistrzowskie, dwa srebrne i 5 złotych medali. Na szczególną uwagę zasługują wyniki Kacpra Olszewskiego, który wygrał rywalizację zarówno w rzucie dyskiem (56.80 ), jak i pchnięciu kulą (14.40). Dwa medale zdobył również Damian Gradzik w rzucie młotem (34.78) i dyskiem (42.60). Grupa rzutów prowadzona jest przez trenera Tomasza Markowskiego.

Grabarz Klaudia 100mppł 16.89s
4x100m (Modras Patryk, Jóźwiak Paweł, Buciak Maciej, Rajfur Jakub)

IVm
Zembrzuska Sylwia 600m 3:25.32
Baran Eryka oszczep 27.40
Modras Patryk  300m 40.13

Zawodnicy MKS Bolesłavia zdobyli łącznie 11 medali i pokonali 17 sklasyfikowanych drużyn z województwa dolnośląskiego.

12.SL GKS Olsza OLSZYNA 20 pkt.
13.SS MKS Parasol WROCŁAW, Piast BOLKÓW, Sprint LEGNICA 17 pkt.
14.WLKS WROCŁAW 14 pkt.
15.MKS Piast LWÓWEK ŚLASKI, WKS Śląsk WROCŁAW 12 pkt.
16.GLKS ŚWIDNICA 11 pkt.

Po Mistrzostwach do Kadry Dolnego Śląska Młodzików zostało powołanych 6 zawodników MKS Bolesłavia. Zawodnicy reprezentować będą Bolesławiec i Województwo w Międzynarodowym Meczu Polska ? Czechy ? Niemcy, który odbędzie się w 8 września 2012 r. w Jabloncu.

Kadra przed międzynarodowymi zmaganiami szkolić się będzie na zgrupowaniu sportowym w sierpniu 2012 r. w Słubicach. Obóz dofinansowany jest ze środków Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

Powołania na zgrupowanie otrzymali zawodnicy, którzy w w rozegranych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików wywalczyli 1 miejsca oraz zawodnicy, którzy uzyskali kolejny najlepszy wynik w danej konkurencji wg. statystyk prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.