Promocja Miasta – Karolina Kędzia

Karolina Kędzia jest zawodniczką klubu sportowego ?Bolesłavia?. Trenuje lekką atletykę od ośmiu lat. Rok 2009 to kolejny krok w karierze tej zawodniczki. Przez kolejne lata reprezentowała Bolesławiec i bolesławiecki klub na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych ze znaczącymi sukcesami. Obecny rok był dla Karoliny bogaty w starty oraz w miejsca w ścisłych Finałach Mistrzostw Polski począwszy od hali, a skończywszy na otwartych stadionach.

Oto najważniejsze z nich:
– na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale w dniach 22-25 stycznia 2009 Karolina zajęła czwarte miejsce w wieloboju z wynikiem 3465 punktów. Należy przy tym dodać, że jest to konkurencja niezwykle trudna.
– na Mistrzostwach Polski w wielobojach w Pile 6-7.06.2009  w siedmioboju Karolina zajęła szóste miejsce z wynikiem 4582 punkty.
– na Mistrzostwach Polski Juniorów w Słupsku Karolina zajęła piąte miejsce w skoku     w dal wynikiem 5,72 m.

Karolina posiada pierwszą klasę sportową.
Jest objęta szkoleniem Kadry Polski Juniorek.
Karolina startując w Halowych Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski Juniorek oraz w Mistrzostwach Polski Juniorek w wielobojach zajmowała finałowe miejsca będąc w każdych z nich o krok od medalu. Jej wkład w miejsce Gminy Miejskiej Bolesławiec we współzawodnictwie sportowym od wielu lat jest nieoceniony.
W tym roku w systemie sportu dzieci i młodzieży zdobyła 15 punktów co w dużym stopniu przyniosło sukces klubowi i Gminie bolesławieckiej.