Brązowy medal sztafety 4x400m. Brawo Mateusz, Wojtek, Patryk, Marcin

W dniach 24-26 lipca na terenie stadionu Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rozegrana została XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawody rozgrywane są cyklicznie w następujących kategoriach dyscyplin – w sportach letnich, zimowych, halowych i w biegach przełajowych.
Do tej prestiżowej imprezy kwalifikowali się tylko najlepsi lekkoatleci kraju. OOM jest najważniejszą imprezą dla sportowców kategorii Junior Młodszy w każdej dyscyplinie sportu.

Wśród najlepszych Lekkoatletów w Polsce znaleźli się:

Karol Wojdyła, Zgodziński Marcin, Pieczarka Patryk, Bujak Aneta, Kowalski Wojciech, Kaczmarska Alicja, Parobczak Maciej, Dalmata Agnieszka

Bujak Aneta oraz Pawluk Mateusz.

Lekkoatleci MKS Bolesłavia weszli w skład 69 osobowej Kadry Dolnego Śląska Juniorów Młodszych.
Najlepiej w wymienionych powyżej sportowców spisała się Sztafeta 4x400m w składzie:
1. Mateusz Pawluk
2. Wojciech Kolwalski
3. Patryk Pieczarka
4. Marcin Zgodziński

Reprezentacyjna sztafeta zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski i uzyskała znakominty czas 3:24.49. Jest to pierwszy medal zdobyty na tak wysokich rangą zawodach w sztafecie w historii Bolesławca. Brawo!

Najbardziej wartościowym zawodnikiem MKS Bolesłavia Mistrzostw został Marcin Zgodziński (podopieczny W. Krysztofiaka, obecnie trenujący pod okiem trenera Kadry Narodowej – Dariusza Łosia), który zdobył dla MKS Bolesłavia aż 7,25 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Złożyły się na to dwa świetne występy w sztafecie 4x400m, oraz w 8 – boju. Na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej uplasował się Patryk Pieczarka z wynikiem 5,25 pkt. za zajęcie finałowego 6 miejsca w 8 – boju. Patryk uzyskał aż 6 rekordów życiowych z pośród 8 konkurencji wielobojowych. Przy współpracy trenerów (B. Gruman, oraz A.Sieradzki) podczas przygotowań i obozu specjalistycznego w Spale zdołał osiągnąć wysoką formę.
Trzecie miejsce wśród najlepszych lekkoatletów Bolesłavii zajęła Aneta Bujak (4pkt.). Oszczepniczka zajęła w finale 7 miejsce uzyskując wynik 37.51m.

MKS Bolesłavia w punktacji drużynowej uplasowała się na 23 miejscu w Polsce, oraz wysokie 3 miejsce na Dolnym Śląsku.