Wicemistrzostwo Polski ?KOWALA?

Po sześciu medalach Mistrzostw Polski zdobytych w roku 2008 ten sezon rozpoczął się dla Bolesłavii bardzo optymistycznie.

Na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce które, odbyły się w dniach 22-25 stycznia w Spale na drugim stopniu podium stanął Wojciech Kowalski. O włos od miejsca medalowego uplasowali się również Karolina Kędzia która, w pięcioboju wywalczyła czwarte miejsce i Maciej Parobczak który, w na biegu 200m zajął piątą lokatę. Pomyślnie rozpoczął również zawody Patryk Dudyński kwalifikując się w biegu na 60m przez płotki do finału. Niestety falstart przeszkodził mu w walce o medal.
Na Halowych Mistrzostwach Polski Bolesławiec reprezentowali jeszcze Patryk Pieczarka i Mateusz Pawluk obaj w biegu na 300m. Ten pierwszy uplasował się na dziesiątym miejscu a Mateusz na czternastym.
Wojciech Kowalski trenuje w grupie biegów pod opieką Małgorzaty Markowskiej. Od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na zawodach rangi ogólnopolskiej. Jako piętnastolatek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików, ustanowił rekord Dolnego Śląska na dystansie 600m. W wieku szesnastu lat był finalistą Mistrzostw Polski w biegu na 800m, razem z kolegami z klubu wywalczył piąte miejsce w sztafecie 4×400.
Przed Mistrzostwami Polski młody średniodystansowiec trenował 5-6 razy w tygodniu na bolesławieckim stadionie. Tydzień przed głównym startem swoją formę szlifował na klubowym obozie w Świeradowie Zdroju. Bez względu na warunki atmosferyczne, treningi w większości odbywały się w terenie. Tam rozwijał w sobie wiele cech bez których, dobry start i zdobycie medalu Mistrzostw Polski byłoby niemożliwe.
Mistrzostwa ?Kowal? rozpoczął od biegu eliminacyjnego, gdzie w swojej serii zdeklasował rywali wygrywając z dużą przewagą i kwalifikując się do finału z drugim czasem.
Walka w finale była bardzo zacięta. Tak wypowiedział się Wicemistrz Polski po biegu – ?Prowadziłem bieg przez 500 metrów, po czym na przód wysunął się Mateusz.Tak zostało do końca. Różnica między nami była naprawdę nieduża, zaledwie trzy dziesiąte sekundy. Finał był naprawdę wyrównany?.

Wojtek w biegu eliminacyjnym uzyskał czas 1:24,18. a finale 1:24,65; zwycięzca Mateusz Kapes 1:24.35.

Gratulujemy Wojtkowi udanego rozpoczęcia sezonu, życząc dalszych sukcesów liczymy na kolejne medale.