Siedem medali Ogólnopolskich Igrzysk LZS dla Bolesłavii

W dniach 28-30 września bieżącego roku w Słubicach odbyły się IX Ogólnopolskie Igrzyska LZS. To wielkie wydarzenie sportowe, poprzedzone jest eliminacjami wojewódzkimi. Z Międzyszkolnego Klubu Sportowego ?Bolesłavia? prawo udziału w tej imprezie uzyskało dziesięciu bolesławieckich lekkoatletów. W Słubicach zaprezentowali się znakomicie!

Patryk Dudyński po zaciętej walce zajął trzecie miejsce w biegu na 110m przez płotki z wynikiem 14.39s. Jest to drugi medal Patryka na imprezie rangi Ogólnopolskiej. W lipcu 2008 roku zawodnik ten został Mistrzem Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy i reprezentował nasz kraj na Meczu Międzynarodowym.

Medal brązowy zdobyła też Katarzyna Romaszko w skoku w dal ? 5,50 m. Kasia również jest tegoroczną Mistrzynią Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i reprezentantką naszego kraju na zawodach międzynarodowych.

Na upragnionym ?podium? stanęła podwójnie Karolina Kędzia. Bolesławiecka wieloboistka wystartowała w rzucie oszczepem i w skoku w dal. W pierwszej konkurencji uzyskała wynik 35,17 cm i zajęła drugie miejsce, natomiast wynik 5.27 dał Karolinie trzecią lokatę w skoku w dal w kategorii juniorek.

Dwa medale wywalczył także nasz dziesięcioboista Jacek Nabożny ? siódmy zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów. Na igrzyskach Jacek startował w dolnośląskiej sztafecie 4x100m, gdzie w wraz z zawodnikami z ?Osy Zgorzelec? wywalczył brązowy medal oraz w skoku wzwyż, w którym uzyskał wynik 2.00 m co zapewniło mu miejsce na trzecim stopniu ?podium?

Trzecie miejsca i medal brązowy wywalczyła jeszcze Emilia Kumoś w biegu na 2000m z przeszkodami. W ścisłym finale znalazł się również: Maciej Rajfur, który uzyskał bardzo dobre siódme miejsce w biegu na 110m przez płotki.

Oprócz w/w nasz Klub i Miasto reprezentowali: Wojciech Kowalski, Mateusz Pawluk, Adrian Skrzypach, Alicja Kaczmarska.

W klasyfikacji punktowej Międzyszkolny Klub Sportowy ?Bolesłavia? zajął 21 miejsce wśród 95 sklasyfikowanych klubów z całego kraju.
Ogólnopolskie Igrzyska LZS są ostatnimi zawodami tej rangi w bieżącym sezonie startowym dla juniorów i juniorów młodszych.

Przed nami pozostały jeszcze Liga Lekkoatletyczna, Mistrzostwa Polski Młodzików ? Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.Gratulujemy uzyskanych już sukcesów a startującym w najbliższych zawodach życzymy dużo powodzenia!