Kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów MKS Bolesłavia miał miejsce w województwie śląskim na stadionie Klubu Budowlani Częstochowa. Przez dwa dni – w  sobotę i niedzielę – juniorzy młodsi (16 – 17 lat) walczyli w zawodnikami z trzech województw o kwalifikacje do Polski. Złote krążki wywalczyło sześciu bolesławieckich sportowców. Trzech z nich stanęło dwukrotnie na najwyższym stopniu podium.

Ewa Ochocka na 400m ppł  (61.44) oraz w biegu na 100 m ppł. Czas, w którym pokonała ten dystans – 14.21 – jest jej nowym rekordem życiowym oraz rekordem klubu.

Kolejne pierwsze miejsca dorzucili miotacze. Kacper Olszewski wygrał konkurs rzutu dyskiem – 48.04 m i pchnięcia kulą – 16.45m. Monika Sandak była niepokonana w rzucie dyskiem – 34.17m i oszczepem – 40.24m. Na najwyższym stopniu podium stanął także Dawid Kopała uzyskując w rzucie młotem nowy rekord życiowy (60.89m). Dawid także uplasował się na drugiej pozycji w rzucie oszczepem (51.41m) ustępując pierwszego miejsca swojemu klubowemu koledze Michałowi Bisowi, który posłał oszczep na odległość 51.57m.

Nie zawiódł także Paweł Jóźwiak,  który wygrał konkurs skoku w dal z wynikiem 6.05m i uplasował się na trzeciej pozycji w trójskoku – 12.52m.  Brązowy medal zdobył Wojciech Karaban w biegu na 2000 m z przeszkodami. Jego czas 6:27,45 to także nowa „życiówka” tego biegacza. W gronie brązowych medalistów znalazła się również Karolina Mrozik w konkursie rzutu młotem z wynikiem 42.80m. Brązowe medale przywieźli z Częstochowy także chłopcy w biegu rozstawnym 4x100m w składzie:  Robert Polański, Patryk Modras, Paweł Jóźwiak, Arwid Krzyżanowski.

Najlepszy wynik według tabel w kategorii mężczyzn w pierwszym dniu zawodów w Częstochowie zdobył Dawid Kopała za rzut młotem, natomiast w drugim dniu w kategorii kobiet zdobyła Ewa Ochocka za bieg na 100 metrów przez płotki.

Był to bardzo udany występ bolesławieckich sportowców.  Oprócz medali cieszy także to, że większość zawodników poprawiała w Częstochowie swoje rekordy życiowe. Pewni startu w lipcowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Łodzi są: Ewa Ochocka – 400m ppł i 100m ppł, Kacper Olszewski – rzut dyskiem i pchnięcie kulą, Monika Sandak – rzut dyskiem i oszczepem, Dawid Kopała – rzut młotem i rzut oszczepem, Michał Bis – rzut oszczepem, Grzegorz Oślak – chód 10 km. Z dużymi szansami na awans do ogólnopolskich zawodów (będzie decydował ogólnopolski ranking) są Wojciech Karaban – 2000m z przeszkodami, Paweł Jóźwiak – trójskok, Karolina Mrozik – rzut młotem, Jakub Rajfur w biegu na 110 metrów przez płotki, Wojciech Kutryba w rzucie młotem.