Trenerzy

Przez 45 lat działalności w MKS Bolesłavia było ponad 20 trenerów i instruktorów sportowych, natomiast w ostatnich pięciu latach 10. W 2007 r. po blisko 18 latach pracę w klubie zakończył Waldemar Krysztofiak, trener takich wybitnych lekkoatletów jak Mariusz Jeż, Karol Rogowski, Robert Kuśmierczak, Jacek Nabożny i Karolina Kędzia.

Od 2005 r. w MKS Bolesłavia oraz w zaprzyjaźnionej Gminie Osiecznica treningami lekkoatletycznymi zajął się Bartosz Gruman, wychowanek trenera Ryszarda Posackiego. Oprócz swojej koronnej konkurencji (400m ppł.) w klubie prowadzi głównie szkolenie wieloboistów i sprinterów. Na krótko w okresie ostatniego 5-lecia swoją pracę z klubem związali trenerzy Daniel Małachowski (2006 ? 2009) i Grzegorz Szylin (2006 ? 2008).

W 2007 r. trenerem MKS Bolesłavia został Paweł Wiśniewski (skoki lekkoatletyczne) oraz od 2008 Dariusz Marek (trener współpracujący UKS Nowogrodziec). Obecnie w sekcji lekkiej atletyki pracuje sześciu trenerów. Posiadają oni zarówno przygotowanie pedagogiczne jak i specjalistyczne. Wszyscy są absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Poniżej wymieniona kadra posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć i organizacji obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.

MKS Bolesłavia, pragnąc utrzymać się w czołówce stowarzyszeń w swojej branży, kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kwalifikacji osób prowadzących treningi sportowe. Trenerzy i instruktorzy współpracujący z MKS Bolesłavia biorą udział w następujących szkoleniach i kursach.

– kursy na trenera I i II klasy sportowej,
– konferencje Lekkoatletyczne (PZLA, DZLA, LZS),
– konferencje trenerów koordynatorów (DFS),
– kursy językowe,
– studia podyplomowe z zakresu Kultury Fizycznej,
– studia podyplomowe z zakresu Psychologii,
– studia podyplomowe z zakresu Marketingu i Zarządzania,
– konsultacje szkoleniowe na terenie Dolnego Śląska,
– konsultacje szkoleniowe z krajowymi i zagranicznymi trenerami,
– konsultacje z fizjologami i lekarzami.