Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów młodszych, które rozegrane zostały 7 maja 2011 r. w Bogatyni zawodnicy MKS Bolesłavia wykazali się znakomitą formą, zdobywając aż 28 medali (8 złotych, 8 srebrnych i 12 brązowych). Gościem specjalnym zawodów był złoty medalista Igrzysk Olimpijskich i 3-krotny medalista Mistrzostw Świata w rzucie młotem – Szymon Ziółkowski.

Ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych (OOM Zielona Góra) potwierdziła swoją formę również w kategorii Juniora. W Mistrzostwach zdobyła złoty medal. Uzyskała wynik 44.43 w rzucie dyskiem, co dał jej I klasę sportową. W drugiej konkurencji (pchnięcie kulą juniorek) również zajęła I miejsce.

Wśród biegaczy uprawiających biegi średnie najlepiej zaprezentował się ubiegłoroczny brazowy medalista Mistrzostw Polski na 2000m, Bartosz Wróbel. Podopieczny Małgorzaty Markowskiej uplasował się na 1 miejscu z najlepszym wynikiem tego sezonu – 4:07.32.

Beata Dąbal zdobyła zarówno II miejsce jak i II klasę sportową w dwóch konkurencjach (pchnięcie kulą i rzut dyskiem). Obecnie zawodniczka prowadzi w ogólnopolskim rankingu w pchnięciu kulą w jej kategorii wiekowej.

Na pochwałę zasługuje zawodniczka Ewa Ochocka, która będąc młodziczką uzyskała najlepszy wynik (12.71) w biegu eliminacyjnym wśród juniorek młodszych. Swoją dyspozycję startową zaprezentuje już 21 maja podczas Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, które rozegrane zostaną w Zgorzelcu.

Wieloboiści rozegrali swoje Mistrzostwa tydzień wcześniej tj. 30 kwietnia – 1 maja. Ze Zgorzelca brązowy medal wywiózł Patryk Pieczarka. Suma punktów w dwudniowej rywalizacji pozwoliła Patrykowi na zdobycie II klasy sportowej w 10 – boju.

Katarzyna Jankowska – skok wzwyż juniorek – 140 =PB
4×100 metrów kobiet Kaja Caban, Agnieszka Bosek, Dominika Kamińska, Beata Dąbal, Katarzyna Jankowska – 59.83

2011-05-07 Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów młodszych – Komunikat

2011-05-07 Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów młodszych – Galeria zdjęć