Sezon 2014

Najważniejsze wydarzenia w 2014 r.

  • MKS Bolesłavia zdobył w 2014 r. 10 medali Mistrzostw Polski Juniorów ,Juniorów Młodszych i Młodzików: 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe oraz 12 medali Mistrzostw Polski LZS :4 złote,5 srebrnych i 3 brązowe
  • Mateusz Tofil ustanowił Rekord Polski młodzików w sześcioboju jako pierwszy w tej kategorii w Polsce przekraczając 4000 punktów (4033 pkt)
  • Kacper Olszewski piątym zawodnikiem Europy podczas Kwalifikacji Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Baku w Azerbejdżanie (19.27m)
  • 5 zawodniczek i zawodników znalazło się w kadrze Polski
  • 50 zawodników i zawodniczek uzyskało klasy sportowe w tym sześcioro I klasę i ośmioro II klasę sportową
  • 3 zawodników ustanowiło rekord Dolnego Śląska: Kacper Olszewski – pchnięcie kulą (19.27 m), Dominik Stec w rzut oszczepem (61.43 m), Mateusz Tofil -skok wzwyż (2.01m), 110ppł (14.88 s), sześciobój (4033pkt)
  • Zawodnicy klubu zdobyli 65 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska w różnych kategoriach wiekowych oraz 5 w mistrzostwach makroregionu
  • W I Lidze Juniorów klub zajął 13 miejsce
  • Awans do Ekstraklasy Ligi Seniorów
  • MKS Bolesłavia drugim klubem lekkoatletycznym Dolnym Śląsku.
  • Klub zdobył 179,09 pkt. w systemie sportu młodzieżowego
  • Po raz siódmy z rzędu klub wyróżniony nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Punktujacy zawodnicy w Systemie Sportu Młodzieżowego

  1. Wróbel Bartosz 25,00
  2. Ochocka Ewa 21,00
  3. Goss Maciej 15,00
  4. Olszewski Kacper 14,00
  5. Karaban Wojciech 12,50
  6. Dąbal Beata 12,00
  7. Jóźwiak Paweł 7,50
  8. Kopała Dawid 7,00
  9. Gradzik Damian 6,50
  10. Tofil Mateusz 6,00
  11. Sandak Monika 6,00
  12. Oślak Grzegorz 5,00
  13. Stec Dominik 5,00
  14. Burzyński Tobiasz 4,00
  15. Gadziński Piotr 3,00
  16. Kwaszcz Dominika 2,75
  17. Kanikowski Kacper 2,00
  18. Kusiciel Joel 2,00
  19. Pachulska Martyna 2,00
  20. Baran Eryka 2,00
  21. Biernacki Damian 2,00
  22. Kutryba Wojciech 2,00
  23. Śledzińska Laura 2,00
  24. Niezgoda Aleksandra 1,75
  25. Regińska Natalia 1,75
  26. Mienculewicz Przemysław 1,50
  27. Sobkowicz Michał 1,50
  28. Kawka Kamil 1,50
  29. Kwieciński Mateusz 1,00
  30. Popławski Kacper 1,00
  31. Kawałko Julia 1,00
  32. Jaźwicz Sylwia 0,75
  33. Michalski Szymon 0,50
  34. Modras Patryk 0,50
  35. Wąsik Radosław 0,09