50 zawodników MKS Bolesłavia startowało w Zgorzelcu

W ubiegły weekend w Zgorzelcu odbył się Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego ? Memoriał im. Wilhelma Nowickiego. W Zgorzelcu startowali czołowi zawodnicy kardy narodowej, wojewódzkiej, a także zawodnicy z lubuskich i dolnośląskich klubów lekkoatletycznych m. in. z Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry, Lubina, Polkowic, Zgorzelca, Bogatyni, Lwówka Śląskiego, Szprotawy, Zielonej Góry. W zawodach wpisanych w kalendarz Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki startowało ponad 400 zawodników z czego aż 50 licencjonowanych zawodników stanowiła reprezentacja MKS Bolesłavia. Z kategoriach dziecięcych na zgorzeleckich bieżniach i skoczniach rozegrano również konkurencje dla dzieci. Znakomicie spisali się zarówno zawodnicy Bolesłavii jak i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu z którą MKS Bolesłavia współpracuje.

W konkurencjach rozegranych dla najstarszych adeptów lekkiej atletyki zawodnicy Bolesłavii wygrali aż pięciokrotnie. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kacper Olszewski w pchnięciu kulą młodzików (5kg) (13.64m), Ewa Ochocka w biegu na 100m (12.91), Agnieszka Bosek w rzucie młotem juniorek (4kg) (39.18), Monika Sandak w rzucie oszczepem młodziczek (500g) (39.00) oraz Beata Dąbal w pchnięciu kulą K (4kg) (11.61m).

Srebrne medale uzyskali Beata Dąbal w rzucie młotem juniorek (4kg) z wynikiem ? 38.21, w rzucie młotem młodziczek (3kg) ? Monika Sandak (29.22), w skoku w dal kobiet ? Ewa Ochocka (5.36), w  rzucie młotem juniorów (6kg) Grzegorz Szuszkiewicz (50.10 PB), w rzucie młotem juniorów młodszych (5kg), Dawid Kopała ? 53.03, w rzucie oszczepem młodzików (600) ? Kacper Olszewski (46.92 SB)

Na trzecim stopniu podium znalazł się Grzegorz Szuszkiewicz w konkurencji pchnięcia kulą juniorów (6kg).

W kategorii dzieci starszych bezkonkurencyjna okazała się Dominika Kwaszcz. W skoku w dal zdeklasowała 38 rywalek,  z wynikiem 5.00 zdobyła złoty medal. Srebra medalistka uzyskała wynik o 66cm słabszy.

Na 60m chłopców Kacper Tałocha osiągnął rezultat 8.86 i zajął 2 miejsce pokonując 26 rywali. Natomiast w konkurencji 300m z wynikiem 48.00 zdobył najcenniejszy medal.  Trzecie miejsce na 60m zdobył Michał Bober z SP 4 Bolesławiec.

W konkurencji 1000m chłopców Mateusz Kwieciński (SP 4 Bolesławiec) zajął pierwsze miejsce (3:31.94). W skoku w dal chłopców Bober Michał zajął drugą lokatę (4.74) przed Mateuszem Tofilem (4.73). Zdanowicz Paulina na 60m  osiągnęła wynik 9.48. Drugi w konkurencji 1000m był Aleks Solski z SP 4 Bolesławiec (3:38.49). Trzecie miejsca zajęli Kusiciel Joel SP 4 Bolesławiec na 1000m (3:43.06) i na 60m Bober Michał również z SP 4 Bolesławiec (8.89). Opiekunem zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 był Rafał Kwieciński. Trenerami zawodników MKS Bolesłavia Małgorzata Markowska, Tomasz Markowski, Dariusz Marek oraz Barosz Gruman.

Łącznie lekkoatleci MKS Bolesłavia zdobyli 12 miejsc medalowych. Kolejnymi zawodami, w których uczestniczyć będą bolesławieccy lekkoatleci to Mistrzostwa Dolnego Śląska w wielobojach lekkoatletycznych (Stadion AWF Wrocław w dniach 28-29.04.2012 r.) oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych (Stadion OSiR Bogatynia 5.05.2012 r.)

2012-04-21 Mityng otwarcia sezonu – Zgorzelec (wyniki dzieci)

2012-04-21 Mityng Inauguracji Sezonu – Zgorzelec (wyniki)