W ubiegły piątek (22 lipca 2011) na Stadionie Miejskim w Płocku rywalizację o medale na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich rozpoczęli lekkoatleci. W zawodach wystartowało ok. 800 zawodników, wśród nich szóstka bolesławian.

Zawodnicy MKS Bolesłavia wywalczyli dwa srebrne medale. Jedną z naszych bohaterek okazała się Beata Dąbal, która posyłając w finale kulę na odległość 12.23 m wywalczyła srebrny krążek, a w konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 33.32 m uplasowała się na 14 miejscu, o włos od finału.

Drugi srebrny medal zdobył Bartosz Wróbel na dystansie 2000 m z przeszkodami, ustępując tylko o rok starszemu koledze z ZLKL Zielona Góra – Mateuszowi Bakowi – tegorocznemu Mistrzowi Polski w biegach przełajowych.

Znakomicie spisała się Dominika Kamińska zajmując finałowe 7 miejsce. Zawodniczka startowała na 2000 metrów z przeszkodami w silnej serii z reprezentantką Polski na tegorocznych Mistrzostwach Świata kadetów Alicją Konieczek.

Do finału dostał się również Grzegorz Szuszkiewicz w rzucie młotem. Wynik 53.85 m uplasował naszego młociarza na wysokiej 12 pozycji.

Na zawodach startowali także Kaja Caban w skoku wzwyż i Marek Pławiak w 8 ? boju zajmując 17 i 20 miejsce na mistrzostwach.

Klub z dorobkiem 26 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego uplasował się na bardzo wysokim 36 miejscu na 212 sklasyfikowanych.