Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w LA

16.05.2009 we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce.
Klub MKS Bolesłavia wywalczył sześć medali i zajął drugą lokatę na Dolnym Śląsku w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw za Zgorzelcem.

Na miejscach medalowych zostali sklasyfikowani:
Paula Kowalik w skoku w dal, która wynikiem 4,79 zajęła pierwsze miejsce. Zuzanna Trościńska w skoku wzwyż zajęła drugie miejsce, a Kaja Caban trzecie miejsce, obie skoczyły po 140 cm.
Remigiusz Serafin w biegu na 100 m zajął trzecie miejsce wynikiem 12,07 s. Beata Dąbal w rzucie dyskiem zajęła trzecie miejcse wynikiem 29,06 m oraz czwarte miejsce w kuli wynikiem 9,95 m. Szymon Bulanda zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż wynikiem 165 cm.

Sztafeta chłopców 4x100m zajęła trzecie miejsce wynikiem 48,85 w składzie Marek Gołąb, Hubert Erhardt, Marek Pławiak, Remigiusz Serafin.

Bardzo cieszy postawa młodych lekkoatletów przed zbliżającymi się we wrześniu Mistrzostwami Makroregionalnymi i Mistrzostwami Polski. Okres wakacji spędzą na zgrupowaniach przygotowawczych i we wrześniu liczymy na dalsze sukcesy. Gratulacje.